Valiuta: Lt

Dviratukai vaikams

Puslapis: 1 2
76,99 EUR / 265,83 Lt
86,99 EUR / 300,36 Lt
76,99 EUR / 265,83 Lt
86,99 EUR / 300,36 Lt
76,99 EUR / 265,83 Lt
86,99 EUR / 300,36 Lt
Puslapis: 1 2

Vaikiški dviračiai – kokie geriausiai tinka Jūsų vaikams

Vaikiški dviračiai parenkami kiek kitaip nei suaugusiųjų dviračiai, nes vaiko kūno sudėjimas ir fizinės galimybės taip pat skiriasi:

·         Vaiko siauresnis regėjimo laukas

·         Vaiko galva sudaro didesnę kūno proporciją, lyginant su suaugusiaisiais. Vaikų kūno svorio centras, kitaip suaugusiųjų, yra viršutinėje kūno dalyje.

·         vaiko fizinės galimybės ir pusiausvyros pajutimas yra dar ne tokie išlavinti, todėl vaikas turi jaustis saugus. Reikalui esant jis turi turėti galimybę greitai ir patogiai atsiremti koja į žemę

Dėl šių ypatumų vaikas ant dviračio turi sėdėti kuo statesnėje padėtyje. Tiktai vaikiški dviračiai su patogia ir kuo vertikalesne vaiko sėdėjimo padėtimi leis vaikui pilnai matyti aplinką ir užtikrins saugų važiavimą dviratuku.

1.      Sėdėdamas ant pilnai nuleistos sėdynės vaikas galėtų abejomis kojomis pilna pėda remtis žemę. Mes siūlome 12”-20” vaikiškus dviratukus, ir Jūs lengvai galite atsifiltruoti vaikiškus dviratukus, kurie rekomenduojami pagal Jūsų vaiko ūgį. Svarbu suprasti, kad vieni žmonės turi ilgesnes kojas, kiti trumpesnes – todėl daug svarbiau pasimatuoti dviratuką realiai, o nuorodos dėl vaiko ūgio – dviratuko dydžio yra tiktai orientacinės.

2.      Vaikas ant dviračio turi sėdėti kuo statesnėje padėtyje. Tik patogi ir kuo vertikalesnė vaiko sėdėjimo padėtis leis vaikui pilnai matyti aplinką ir užtikrins saugų važiavimą dviratuku. Vaikams tinkamiausi yra klasikiniai vaikiški dviračiai, venkite kalnų ar sportinio tipo dviratukų, kur vaikas sėdėtų palinkęs į priekį.

3.      Neperkraukite  vaikų su per dideliais dviračiais. Tėvams dažnai norisi, kad vaikiški dviračiai tarnautų kuo ilgiau vaikui augant – tačiau per didelis vaikiškas dviratis gali išgąsdinti vaiką, bus per sunkus valdyti ir gali atimti iš vaiko norą važiuoti dviratuku. Todėl vaikišką dviratuką pirkite tiksliai tokį, koks atitinka vaiko ūgį.

4.      Stabdžiai būna:

a.       rankiniai V tipo ant priekinio rato. Priekiniai stabdžiai turėtų būti ne per stiprūs – vaikas turi mokintis jais naudotis, bet taip, kad staigiai stabdydamas nepersiverstų

b.      pedaliniai stabdžiai ant galinio rato. Maži vaikai dar nemoka pedalais stabdyti dviratuko. Be to, dėl galinių pedalinių stabdžių ratas sunkiau sukasi. Todėl Lietuvių gamintojas Dvirtex pedalinius stabdžius dažniausiai montuoja tik didesniems nei 14” dviratukams. Puky vaikiški dviratukai turi 2 nepriklausomas stabdymo sistemas - rankinius stabdžius ant priekinio rato ir stabdymą pedalais.

c.       rankiniai V tipo stabdžiai ant galinio rato. PUKY vaikiški dviračiai, kurių ratai didesni nei 20" (skirti vaikams virš 120 cm ūgio), turi sumontuotą dar ir trečią stabdymo sistemą - V formos stabdžius ant galinio rato.

4. Tyrimais nustatyta, kad tik vyresni nei 5 metų vaikai jau moka perjunginėti pavaras ir jiems pakanka valdyti 3 pavaras "lėta-vidutinė-greita". Vaikiškas dviratis su daugiau pavarų Jums gali pasirodyti patrauklesnis, tačiau Jūsų vaikui tai sukels tik papildomą sumaištį ir gali netgi kuriam laikui jį atgrasyti nuo naudojimosi pavaromis. Vyresni nei 7 metų vaikai jau gali naudotis ir 7 pavarų svirtimi.

5. Gamintojas, kokybės kontrolė. Atkreipkite dėmesį kas yra gamintojas, nes rimtesnės firmos saugo savo reputaciją ir siūlo atsargines dalis bei servisą. Dviračio patikimumas stipriai padidėja, jei jo kokybę kontroliuoja nepriklausomos agentūros, pvz. TUV Thueringen, GLS. Nusipirkę patikimos firmos dviratį, jį lengviau galėsite parduoti, kai vaikas išaugs

Mes siūlome Lietuvoje gamintus dviratukus Dvirtex ir Puky vokiškus dviratukus. Abu gamintojai gamina puikius, kokybiškus ir patikimus dviratukus ir suteikia jiems garantiją.

Vaikiški dviračiai - kaip išmokti važiuoti dviračiu?

Prieš pradedant važiuoti dviratuku, visų pirma pasirūpinkite saugumu:

1.      Vaiko šalmas turi būti saugus, patikimai laikytis ant galvos, o ne tabaluotis ant pakaušio

2.      Dviratukas turi turėti L formos rėmą. Aukštai einanti kartis pavojinga vaikui, nes ji trukdys greitai nukalti kojytes ir nuslydęs nuo sėdynės vaikas tarpukoju trenksis į kartį.

3.      Dviratukas turi turėti apsaugas ant vairo ir vairo rankenų

4.      Vakaruose populiaru naudoti aukštai iškeltas vėliavėles ant dviratukų. Todėl dviratuku važiuojantis vaikas bus visada matomas akių aukštyje, jo neužstos krūmai, tvoros, kitos kliūtys

5.      Pasirūpinkite alkūnių, kelių apsaugomis ir apsauginėmis pirštinėmis.

Yra keli būdai išmokti važiuoti dviračiu:

1. Populiariausias būdas išmokti važiuoti dviračiu – vaikiški dviračiai su pridedamais ratukais

Pridedami ratukai dviratukams – galimi pasirinkimai

Pridedami ratukai dviratukams – paprasčiausias variantas. Mūsų siūlomi pridedami ratukai yra platesni – vaikui lengviau važiuoti

Pridedami LED ratukai dviratukams – gali būti su LED lemputėmis – vaikui bus smagu mokintis važiuoti dviračiu

Pridedami ratukai su spyruokle dviratukams - Ratukai prisitaikys prie kelio nelygumų ir leis vaikui sėdėti ant dviratuko tiesiai

Pridedami LED ratukai su spyruokle 12"-20" dviratukams platūs – vaikui bus ir smagu ir patogu mokytis važiuoti dviratuku

Vaikiški dviratukai su pridedamais ratukais – populiariausias būdas išmokti važiuoti dviračiu, tačiau atsiranda  tokios  problemos:

   netaisyklinga sėdėsena ant dviratuko - vaikas važiuoja pakrypęs pagal ratukų padėtį

 psichologinė baimė važiuoti be ratukų.

C REKOMENDACIJA: apsauginius ratukus naudoti kuo trumpiau arba jeigu įmanoma - iš viso jų nenaudoti.

2. Vaikiški dviratukai su stūmimo rankena - greitas būdas išmokti važiuoti dviračiu

Dviratuko stūmimo rankena veikia sverto principu, todėl lengvo prisilietimo pakanka, kad ant dviračio sėdintis vaikas grįžtų į teisingą padėtį.

Dviratuko stūmimo rankenos gali būti:

      Montuojamos ant sėdynės vamzdžio rankenos yra pigiausios, tačiau jų trūkumas, kad jos šiek tiek sukinėjasi apie sėdynės ašį.

      Tvirtinamos ant sėdynės stūmimo rankenos  labai stabilios, nesisukinėja

Su stūmimo rankena lengviau įveikti vaiko psichologinę baimę – jam už nugaros Jūs galite kartais paleisti rankeną ir vaikas važiuos patsJ))

3. Balansiniai dviratukai – geriausias būdas išmokti važiuoti dviračiu

Išmokti važiuoti balansiniu dviratuku reikia daugiau laiko, bet vaikas geriausiai pasiruošia psichologiškai, fiziškai ir išsiugdo reikalingus įgūdžius

Iš pradžių vaikas 1-2 savaites "pavaikščios" apžergęs dviratuką, tačiau vėliau pamatysite, kaip jis smagiai ir greitai skrenda ant dviratuko pasispirdamas kojytėmis

Balansiniai dviratukai tinka vaikams nuo 1,5 metų

·         Balansiniai dviratukai nėra paprasti vaikiški dviratukai be pedalų. Balansiniai dviratukai turi kitokią rėmo konstrukciją ir sėdynę, pritaikytą stačiam važiuotojui.

·         Koks balansinis dviratukas yra tinkamiausias Jūsų vaikui ir ką rodo nepriklausomi  tyrimai, galite pasiskaityti čia

·         Pas mus parduodami tik kokybiški vaikiški dviračiai su garantija

Taigi, tiek apie vaikiško dviratuko pasirinkimą. Gero kelio!