Automobilinės kėdutės 0-13 kg

Šioje kategorijoje prekių nėra

Kartais gyvenime nutinka ir taip, tačiau nenusiminkite.
Netrukus papildysime asortimentą.

Patarimai renkantis automobilines kėdutes 0-13 kg.

1. Šiame etape renkantis automobilinę kėdutę labai svarbu kartu rinktis ir vežimėlį. Daugelis gamintojų, pvz. Graco,  siūlo vežimėlius – kelionines sistemas, ant kurių galite montuoti automobilines kėdutes-nešiokles. Tokiu būdu, Jūs galėsite perkelti miegantį kūdikį iš automobilio tiesiai ant važiuoklės. Atsižvelkite į tai, kad toks kūdikio perkėlimas dažnai atliekamas stresinėmis sąlygomis – esant blogam orui, nepatogiam priėjimui prie automobilio, verkiant vaikui... Patikėkite, tos kelios stresinės minutės gali sugadinti mamos ir vaiko nuotaiką visai dienai.

 

2. Įvertinkite ir automobilinės kėdutės saugumą – kiek tvirtai automobilinė kėdutė pagaminta, ar ji turi kokius nors specialių agentūrų, pvz., ADAC, AutoMotor įvertinimus   Ar auto kėdutė atitinka ECE R44 standartus?
Pasižiūrėkite , ar autokėdutė yra testuota apsaugai nuo šoninio smūgio (angl. side impact), nes šią savybę turi toli gražu ne visos autokėdutės. Pvz., apsaugą nuo šoninio smūgio turi Graco Junior Baby ir Graco Logico S Hp. Be to, automobilinėje kėdutėje Logico S HP yra įdiegta Safety Surround apsaugos sistema – kur specialių oro pagalvių dėka kūdikiui suteikiama sustiprintas apsaugos nuo šoninio smūgio lygis

 

3. Ar auto kėdutė turi pilnai gulimą poziciją? Deja, ne visos kėdutės turi tokią galimybę. Atkreipkite dėmesį, kad važiuojant automobilyje negalima naudoti visiškai gulimos automobilinės kėdutės  pozicijos. Ją galite naudoti, kai naudojate kėdutę ant vežimėlių rėmų ar kur nors kitur, bet ne automobilyje;

 

4. Automobilinės kėdutės – nešioklės plotis – ar jūsų vaikas tilps? Būtinai turi būti ir papildoma pagalvėlė naujagimiui, kurią vėliau galima išimti.

 

5. Gyvybiškai svarbu, kad saugi būtų ne tik pati automobilinė kėdutė, bet ir kad ji būtų teisingai sumontuota automobilyje. Turi būti teisingas automobilio kėdutės pasvyrimo kampas (tai parodo spec. Indikatorius), automobilio kėdutė turi būti teisingai pritvirtinta diržų pagalba, diržai turi būti įtempti (video). Dabar įsivaizduokite, kad tai Jums tenka daryti blogu oru, nesant pakankamai vietos ir dar su verkiančiu kūdikiu... Todėl puikus sprendimas yra automobilio kėdutės bazė. Jūs visada galėsite būti tikri, kad automobilio kėdutė įtaisyta saugiai ir teisingai, o autokėdutė tvirtinama prie bazės labai paprastai vienu rankos judesiu.

 

6. Jei automobilinę kėdutę perkate kartu su kelionine sistema, nepatingėkite patys įsitikinti, ar patogiai ant važiuoklės ir į automobilį montuojasi kelioninės sistemos dalys. Geriausia palyginti kelių gamintojų siūlomus sprendimus.  Venkite kelioninių sistemų, kuriose fiksuojant lopšį ar autokėdutę ant važiuoklės Jums tenka nepatogiai lenktis, siekti sunkiai prieinamose vietose esančių fiksatorių ar daryti kitus nepatogius ir keistus judesius. Šioje vietoje patartume Jums išbandyti Graco Symbio sistemą – Jūs pamatysite, kaip tai yra paprastai atliekama vienu fiksatoriaus paspaudimu.

 

7. Ar žinote, kad Jūs galite žymiai sutaupyti neprarasdami komforto, jei renkatės tiktai vežimėlį 2 in 1  kartu su specialiu lopšiu, tvirtinamu automobilyje. Tokiame lopšyje kūdikis gali būti vežamas automobiliu iki 10 kg (maždaug iki 6 mėnesių), o vėliau galėsite naudoti automobilinę kėdutę 9-18 kg (jei  norite pilnai gulimos padėties) arba iš karto autokėdutę 9-36 kg. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tam tinka ne bet koks lopšys – jis turi būti sertifikuotas kūdikio vežimui automobilyje. Pvz., Graco siūlo Symbio Drive lopšius. Jei kietasis lopšys automobilyje tvirtinamas įstrižai, tai neatitinka reikalavimo vaiką vežti prieš judėjimo kryptį, be to, jame nėra galvos atramos, o šoninės apsaugos gana toli nuo mažylio galvos ir kaklo. Taigi išsiruošus į ilgesnę kelionę vaiką geriau vežti specialioje automobilinėje kėdutėje, o kietajame lopšyje – trumpais atstumais (iki 1 km) ir važiuojant nedideliu greičiu (iki 30 km/h).

 

 

 

 Kaip matote, automobilines kėdutes sumontuoti teisingai užtrunka gan ilgai. Todėl pagalvokite apie galimybę  palenvinti savo gyvenimą ir įsigyti autokėdutės tvirtinimo automobilyje bazę - tada autokėdutes sumontuosite vienu rankos paspaudimu:

 

 

8. Automobilinės  kėdutės užvalkalas turėtų būti pagamintas iš orui pralaidaus audinio, kuris karštomis vasaros dienomis mažintų vaiko prakaitavimą. Svarbu, kad audinys būtų kuo minkštesnis, jeigu dažnai naudosite kėdutę, taip Jūs papildomai pasirūpinsite vaiko komfortu. Taip pat nepamirškite, kad audinį teks valyti – užvalkalas turėtų nusiimti nuo automobilinės kėdutės, lenfvai skalbtis.

 

9. Aksesuarai – patogu, kai prie kėdutės galima įsigyti įvairius gyvenimą palengvinančius dalykus , pvz.,

 

  • apsauga nuo lietaus,
  • užklotas kojytėms,
  • apsaugos sėdynėms ir dėklai daiktams, apsaugantys automobilio sėdynes ir padedantys palaikyti tvarką automobilyje10. Jūs galite žymiai staupyti neprarasdami komforto, jei iš anksto apgalvosite kokias automobilines kėdutes toliau naudosite vaikui augant.