Automobilinės kėdutės 9-36 kg

4 prekė(s)

4 prekė(s)

Automobilinės kėdutės 9 -36 kg pasirinkimas

 

 Šios automobilinės kėdutės yra pačios populiariausios, nes kėdutes galima naudoti jau nuo 9 mėn. amžiaus iki net 12 metų – iki pat automobilinių kėdučių naudojimo laiko pabaigos. Be to, tai yra viena ekonomiškiausių automobilinių kėdučių pasirinkimo strategijų.

 

1.Šios kategorijos automobilinės kėdutės paprastai neturi pilnai gulimos padėties.  Kai kurios kėdutės, pvz. Heyner automobilinė kėdutė Multifix, turi atlošus, kurie guldosi kartu su automobilio sėdynės atlošu. Jei Jūsų automobilio sėdynės atlošą galima guldyti iki gulimos padėties – gulimą padėtį turės ir Jūsų vaikiška automobilinė kėdutė.

 

2. Svarbu, kad automobilinė kėdutė turėtų ISOFIX jungtį  - vaikui bus saugiau, o automobilinę kėdutę automobilyje sumontuosite greitai ir patikimai. Kaip montuojama ISOFIX automobilinė kėdutė, galite pasižiūrėti šiame video.

 

3. Automobilinės  kėdutės užvalkalas turėtų būti pagamintas iš orui pralaidaus audinio, kuris karštomis vasaros dienomis mažintų vaiko prakaitavimą. Svarbu, kad audinys būtų kuo minkštesnis, jeigu dažnai naudosite kėdutę, taip Jūs papildomai pasirūpinsite vaiko komfortu. Taip pat nepamirškite, kad audinį teks valyti – užvalkalas turėtų nusiimti nuo automobilinės kėdutės, lengvai skalbtis.

 

4. Visos šios kategorijos automobilinės kėdutės turi turėti 5 tvirtinimo taškų saugos diržus ar specialius kūno laikiklius . Juos reikia naudoti iki 18kg (maždaug 4.5 m.). Tiktai po to vaiką galima prisegti, naudojant automobilinius saugos diržus. Labai patogu, kai automobilinės kėdutės saugos diržai keliasi kartu su galvos atlošu – tada jų nereikia kiekvieną kartą permontuoti, kai vaikas paauga (pvz., Graco nautilus Elite)

 

 5. Visos šios kategorijos automobilinės kėdutės turi reguliuojamo aukščio galvos atlošus, kad kėdutė būtu tinkama ir 9 mėn. amžiaus vaikui, ir 12 metų!  Patogu, kai galima reguliuoti galvos atlošo šonus – kai vaikas užmiega, atlošo šonai suglaudžiami ir prilaiko vaiko galvytę. Be to, suglausti galvos atlošo šonai apsaugo nuo kaklo traumų šoninio smūgio atveju. Graco nautilus Elite kėdutėje galvos atlošo šonuose yra integruotos oro pagalvėlės – jos užtikrina tiek vaiko saugumą, tiek jo komfortą.

 

6. Kuo platesni auto kėdutės šonai ir gilesnis galvos atlošas, tuo saugiau vaikui.


7. Įvertinkite ir automobilinės kėdutės saugumą – kiek tvirtai automobilinė kėdutė pagaminta, ar ji turi kokius nors specialių agentūrų, pvz., ADAC, AutoMotor įvertinimus.   Ar auto kėdutė atitinka ECE R44 standartus?

 

8. Pasižiūrėkite , ar autokėdutė yra testuota apsaugai nuo šoninio smūgio (angl. side impact), nes šią savybę turi toli gražu ne visos autokėdutės. Pvz., autokėdutė Graco Nautilus Elite turi Safety Surround apsaugos sistemą – kur specialių oro pagalvių dėka vaikui suteikiama sustiprintas apsaugos nuo šoninio smūgio lygis

 

9. Pasidomėkite, kaip pagamintas kėdutės korpusas. Patikimesnės automobilinės kėdutės, pagamintos iš storesnės plastmasės, sutvirtintos metaliniais strypais (pvz., Graco Nautilus arba Graco Nautilus Elite).

 

10. Atkreipkite dėmesį, ar patogūs yra autokėdutės porankiai  - jie turi būti pakankamai platūs ir ilgi. Vaikui bus maloniau laikyti rankutes, kai porankiai pagaminti iš malonios lieti medžiagos arba plastiko.

 

11. Patogu kai automobilinės kėdutės turi įvairius papildomą komfortą sukuriančius elementus:

  • Laikikliai vaiko gėrimo buteliukui pasidėti (Graco Nautilus)
  • Ertmės smulkmenoms susidėti