Automobilinės kėdutės 15-36 kg

1 prekė(s)

1 prekė(s)

Didžiausia vaikų traumų ir žūčių priežastimi iki šiol išlieka automobilių avarijos. Statistika rodo, kad maždaug kas penkta avarija baigiasi vaikų žūtimis arba didelėmis traumomis. Todėl labai svarbu atsakingai išsirinkti saugias automobilines kėdutes.

Vaikui persėsti į 15-36 kg autokėdutes prisireikia, kai jam sukanka 4-5 metai. Ir šiose autokėdutėse jis sėdės dar 6-8 metus - to reikalauja KET taisyklės, to reikia ir elementaraus vaiko saugumo užtikrinimui. Automobilinė kėdutė 15-36 kg yra ilgiausiai naudojama iš visų kitų grupių, todėl šiam pirkiniui patartume skirti ypatingą dėmesį.

KET taisyklių 204 straipsnis teigia: "Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse". Plačiau apie įstatymų reikalavimus dėl automobilinės kėdutės naudojimo galite paskaityti čia.

Tėvai, besirenkantys automobilines kėdutes 15-36 kg, turi atkreipti dėmesį į šiuos vaiko raidos ypatumus:

 •  II-III grupės automobilinės kėdutės bus naudojamos ilgiausiai iš visų kitų klasių - maždaug kol vaikui sukaks 11-12 metų.Todėl ypatingai dėmesį atkreipkite į autokėdutės korpuso patvarumą ir medžiagų kokybę.
 •  tokio amžiaus vaikai auga ir tvirtėja sparčiausiai - todėl autokėdutės nugarėlės atlošas turi būti pakankamai platus ir aukštas
 •  galva vis dar sudaro santykinai didelę vaiko kūno dalį, todėl jos apsaugai ypatingas dėmesys: galvos atrama turi būti saugi, patogi ir auganti pagal vaiko ūgį.

Testai, kuriuos turi atitikti automobilinės kėdutės 15-36 kg:

 • Visos autokėdutės, parduodamos Europos Sąjungoje, turi atitikti atitinka MINIMALIUS LEISTINUS saugumo reikalavimus pagal saugumo privalomą sertifikavimą ECE 44\03 arba ECE 44\04.
 • Gamintojai, siekiantys aukštos kokybės, atlieka papildomus testus nepriklausomose organizacijose, kurios testuoja vartojimo prekes pagal daug griežtesnes metodikas ir reikalavimus, kurie sutinkami kasdieniniame gyvenime.
 • Pačios autoritetingiausios testavimo organizacijos Europoje tai automobilių klubas ADAC ir žurnalas WarenTest

ADAC automobilinės kėdutės testo kriterijai

 • Saugumas. Simuliuojami priekiniai ir šoniniai smūgiai (atitinkamai - 64 km/h ir 50 km/h greičiu) važiuojant testiniu 4 durų automobiliu. Matuojamos smūgio apkrovos skirtingo dydžio vaikų manekenams. Subjektyviai įvertinama prisegimas automobilio diržu, automobilinės kėdutės dydžio reguliavimas, automobilinės kėdutės stabilumas ir galvos atlošas.
 • Draugiškumas vartotojui . Automobilinė kėdutė testo metu sumontuojama automobilyje tam, kad įvertinti tikimybę, kad vartotojas suklys montuodamas. Testo metu prisegamas/atsegamas vaikas, automobilinė kėdutė sumontuojama ir išmontuojama automobilyje, ji yra reguliuojama mažesniam/didesniam vaikui ir tikrinama, ar aiški automobilinės kėdutės instrukcija.
 • Komfortas. Tikrinama vaiko kojų padėtis, užvalkalai ir neapvilktos automobilinės kėdutės dalys, vaiko matymo laukas.
 • Eksploatacijos paprastumas. Keli testuotojai patikrina, ar lengva automobilines kėdutes valyti ir ar daug tam reikia skirti laiko.
 • ADAC verdiktas . Galutinis vertinimo balas atspindi automobilinės kėdutės saugumą ir naudojimo paprastumą. Kuo galutinis vertinimo balas mažesnis- tuo geresnė automobilinė kėdutė .

Renkantis autokėdutes 15-36 kg patartume atsižvelgti į testo vertinimą ir kėdutės kainą - atkreipkite dėmesį, kad kartais už panašią kainą galima įsigyti skirtingo saugumo lygio automobilines kėdutes, o kartais - gerai išreklamuoti gamintojai nustato per didelę kainą - panašaus saugumo lygio automobilinę kėdutę galima įsigyti daug pigiau. Plačiau apie ADAC testų rezultatus ir jų palyginimą su kainomis galite paskaityti čia.

Autokėdutės apsauga nuo šoninio smūgio

Vaiko galva sudaro santykinai didelę vaiko kūno dalį. Šoninio smūgio atveju galva juda didesniu greičiu nei vaiko kūnas ir todėl yra dažnos kaklo ir stuburo traumos. Todėl atkreipkite dėmesį ar 15-36 kg automobilinė kėdutė atitinka apsaugos nuo šonio smūgio standartą. Geriau nuo šonionio smūgio apsaugos šios autokėdutės 15-36 kg:

 • turinčios kuo labiau išgaubtą ir gilesnę atramą galvai
 • galvos atrama turi augti kartu su vaiku, tam, kad jos šonai saugotų ir apgaubtų mažylio galvytę
 • kai kurios automobilinės kėdutės 15-36 kg turi šoninį smūgį amortizuojančius elementus - oro arba minkštos medžiagos pagalvėles, šoninį smūgį amortizuojančius konstrukcijos elementus (SPS).

Įspėjimas ieškantiems naudotos automobilinės kėdutės 15-36 kg: automobilinė kėdutė apsaugo tik kartą

Automobilinė kėdutė išgelbėti gali tik vieną kartą. T.y. kaip kad „iššovusios“ saugos oro pagalvės tampa nebetinkamos naudojimui, taip ir kelioniniai mažylių „krėslai“ po avarijos netenka apsauginių funkcijų. Naudota automobilinė kėdutė gali išoriškai atrodyti tvarkingai, bet Jūs niekada nežinosite, ar ja galima pasitikėti, kokia jos istorija ir kokie yra svarbiausių dalių įtrūkimai, trūkumai, pažeidimai.

Pirkdami naudotą automobilinę kėdutę iš nepažįstamo žmogaus, Jūs niekad nežinosite jos istorijos ir apsaugos elemntų tikrosios būklės.

Automobilinės kėdutės 15-36 kg su Isofix

automobilinė kėdutė su Isofix

 Patartume pirmenybę teikti automobilinėms kėdutėms su Isofix. Automobilinės kėdutės 15-36 kg su Isofix pasižymi šiais privalumais:

 • didesnis saugumas
 • labai dažnai automobilinės kėdutės sumontuojamos neteisingai, diržai būna per laisvi - Isofix užtikrina, kad autokėdutė visada bus sumontuota teisingai
 • kai vežate tuščią kėdutę be vaiko, automobilinė kėdutė bus stabili, nesivartys gale.

Pradedant nuo 2002 metų, automobiliuose jau galima rasti Isofix tvirtinimo elementus, o nuo 2006 metų juos turi turėti visi automobiliai.

Naujasis automobilių kėdučių i-size standartas plačiau nusako, kokios turėtų būti automobilinės kėdutės su Isofix, plačiau galite paskaityti čia.

Automobilinės kėdutės su gulima padėtimi

Deja, gulima padėtis nėra autokėdučių 15-36 kg privalumas. Kai kurie modeliai turi didesnį nugarėlės atlenkimą, bet, deja, ne horizontalią gulimą padėtį. Tai galima paaiškinti tiek vietos trūkumu automobilyje (didesniam vaikui paguldyti reikia didelio tarpo tarp galinių ir priekinių sėdynių), tiek ir pačia II-III klasės autokėdučių konstrukcija. Kai kuriose šalyse, netgi draudžiama sunkesnius nei 15 kg vaikus vežti gulinčius dėl saugumo sumetimų.Aplamai, gulima autokėdutės padėtis turėtų būti naudojama tik išskirtiniais atvejais, nes sėdima padėtis saugesnė. Pasistenkite neplanuoti ilgų kelionių naktimis.

Jei pas Jus automobilyje yra pakankamai vietos ir, jei norite , kad didesnis vaikas važiuotų gulimoje padėtyje patartume pasižiūrėti 9-36 kg arba 0-25 kg autokėdutes - kai kurie modeliai yra pakankamai dideli ir turi beveik horizontalias gulėjimo padėtis.

Automobilinės kėdutės užvalkalas

Siūlome atkreipti dėmesį į automobilinės kėdutės užvalkalą, kuris turi atitikti šiuos reikalavimus

 • patvarumas - autokėdutė 15-36 kg naudojama 6- 8 metus, todėl užvalkalas turi būti pakankamai tvirtas. Kai kurie gamintojai, pvz., Maxi Cosi atskirai parduoda užvalkalus savo autokėdutėms
 • užvalkalas turi būti malonus liestis ir kvėpuojantis. Rekomenduojame automobilines kėdutes su korėtais Aero 3D užvalkalais - jie yra kvėpuojantys ir patvarūs. Malonūs liesti yra medvilnės užvalkalai - šiuo atžvilgiu išskirtume MAxi Cosi automobilines kėdutes 15 - 36 kg.
 • užvalkalas turi būti lengvai nuimamas ir lengvai valomas ir skalbiamas

Jūs galite prailginti autokėdutės užvalkalo eksploatacijos laiką impregnuodami jį specialia nanodanga.

Automobilinės kėdutės 15-36 kg tvirtinimas automobilyje

Net 75% atvejų automobilinės kėdutės yra tvirtinamos blogai. Tad būtinai perskaitykite tvirtinimo instrukciją ir autokėdutę pritvirtinkite tinkamai. Pritvirtinta autokėdutė 15-36 kg neturi pasislinkti iš savo vietos daugiau nei 3 cm į bet kurią pusę.

Saugiausia vieta automobilio kėdutei – vidurinė automobilio užpakalinės sėdynės dalis, jei ten yra įrengtas trečias saugos diržas. Jei vaiką sodinate šalia durų, visuomet užrakinkite dureles

Tipiškos automobilinės kėdutės 15-36 kg tvirtinimas automobilyje automobilio diržų pagalba:

 Tipiškos automobilinės kėdutės 15-36 kg tvirtinimas automobilyje Isofix pagalba:

 

 

Dažniausios klaidos naudojant automobilines kėdutes 15-36 kg:

 • Naudojama naudota  automobilinė kėdutė 15-36 kg (neturima instrukcijos, nežinoma, kaip taisyklingai tvirtinti, trūksta detalių, yra pažeista konstrukcija ir pan.)
 • Naudojama pagal svorį ir ūgį netinkama autokėdutė, arba vaikas "išaugo" autokėdutę.
 • Automobilinė  kėdutė yra automobililyje, bet nenaudojama (pvz. vaikas neprisegamas važiuojant netoli ir pan.)
 • Per laisvai arba neteisingai tvirtinami saugos diržai.
 • Netinkamai pritvirtinta autokėdutė (dažniausiai per laisvai) juda daugiau nei po 3 cm į šalis.
 • Vaikas atsisega saugos diržus.