Dviratukai vaikams

1 prekė(s)

1 prekė(s)

Vaikiški dviračiai – kokie geriausiai tinka Jūsų vaikams

Vaikiški dviračiai parenkami kiek kitaip nei suaugusiųjų dviračiai, nes vaiko kūno sudėjimas ir fizinės galimybės taip pat skiriasi:

 • Vaiko siauresnis regėjimo laukas
 • Vaiko galva sudaro didesnę kūno proporciją, lyginant su suaugusiaisiais. Vaikų kūno svorio centras, kitaip suaugusiųjų, yra viršutinėje kūno dalyje.
 • vaiko fizinės galimybės ir pusiausvyros pajutimas yra dar ne tokie išlavinti, todėl vaikas turi jaustis saugus. Reikalui esant jis turi turėti galimybę greitai ir patogiai atsiremti koja į žemę

Dėl šių ypatumų vaikas ant dviračio turi sėdėti kuo statesnėje padėtyje. Tiktai vaikiški dviračiai su patogia ir kuo vertikalesne vaiko sėdėjimo padėtimi leis vaikui pilnai matyti aplinką ir užtikrins saugų važiavimą dviratuku.

 

  • Sėdėdamas ant pilnai nuleistos sėdynės vaikas galėtų abejomis kojomis pilna pėda remtis žemę. Mes siūlome 12”-20” vaikiškus dviratukus, ir Jūs lengvai galite atsifiltruoti vaikiškus dviratukus, kurie rekomenduojami pagal Jūsų vaiko ūgį. Svarbu suprasti, kad vieni žmonės turi ilgesnes kojas, kiti trumpesnes – todėl daug svarbiau pasimatuoti dviratuką realiai, o nuorodos dėl vaiko ūgio – dviratuko dydžio yra tiktai orientacinės.

 

  • Vaikas ant dviračio turi sėdėti kuo statesnėje padėtyje. Tik patogi ir kuo vertikalesnė vaiko sėdėjimo padėtis leis vaikui pilnai matyti aplinką ir užtikrins saugų važiavimą dviratuku. Vaikams tinkamiausi yra klasikiniai vaikiški dviračiai, venkite kalnų ar sportinio tipo dviratukų, kur vaikas sėdėtų palinkęs į priekį.

 

  • Neperkraukite  vaikų su per dideliais dviračiais. Tėvams dažnai norisi, kad vaikiški dviračiai tarnautų kuo ilgiau vaikui augant – tačiau per didelis vaikiškas dviratis gali išgąsdinti vaiką, bus per sunkus valdyti ir gali atimti iš vaiko norą važiuoti dviratuku. Todėl vaikišką dviratuką pirkite tiksliai tokį, koks atitinka vaiko ūgį.

 

  • Stabdžiai būna:

 vaikiški dviračiai V-brake stabdžiai  rankiniai V tipo ant priekinio rato. Priekiniai stabdžiai turėtų būti ne per stiprūs – vaikas turi mokintis jais naudotis, bet taip, kad staigiai stabdydamas nepersiverstų

Vaikiški dviračiai - topedos tipo galiniai stabdžiaipedaliniai stabdžiai ant galinio rato. Maži vaikai dar nemoka pedalais stabdyti dviratuko. Be to, dėl galinių pedalinių stabdžių ratas sunkiau sukasi. Todėl Lietuvių gamintojas Dvirtex pedalinius stabdžius dažniausiai montuoja tik didesniems nei 14” dviratukams. Puky vaikiški dviratukai turi 2 nepriklausomas stabdymo sistemas - rankinius stabdžius ant priekinio rato ir stabdymą pedalais.

 

 

 

 

 

rankiniai V tipo stabdžiai ant galinio rato. PUKY vaikiški dviračiai, kurių ratai didesni nei 20" (skirti vaikams virš 120 cm ūgio), turi sumontuotą dar ir trečią stabdymo sistemą - V formos stabdžius ant galinio rato.

 

rankiniai diskiniai stabdžiai ant galinio rato. Tokius stabddžius montuoja PUKY ant vidutinio dydžio balansinių dvirtukų. Tokie stabdžiai stabdo ne taip staigiai, yra pilnai paslėpti ir saugesni ir vaikas stabdydamas nepersivers per vairą

 

 • Tyrimais nustatyta, kad tik vyresni nei 5 metų vaikai jau moka perjunginėti pavaras ir jiems pakanka valdyti 3 pavaras "lėta-vidutinė-greita". Vaikiškas dviratis su daugiau pavarų Jums gali pasirodyti patrauklesnis, tačiau Jūsų vaikui tai sukels tik papildomą sumaištį ir gali netgi kuriam laikui jį atgrasyti nuo naudojimosi pavaromis. Vyresni nei 7 metų vaikai jau gali naudotis ir 7 pavarų svirtimi.

 

 • Gamintojas, kokybės kontrolė. Atkreipkite dėmesį kas yra gamintojas, nes rimtesnės firmos saugo savo reputaciją ir siūlo atsargines dalis bei servisą. Dviračio patikimumas stipriai padidėja, jei jo kokybę kontroliuoja nepriklausomos agentūros, pvz. TUV Thueringen, GLS. Nusipirkę patikimos firmos dviratį, jį lengviau galėsite parduoti, kai vaikas išaugs

 

Mes siūlome Lietuvoje gamintus dviratukus Dvirtex ir Puky vokiškus dviratukus. Abu gamintojai gamina puikius, kokybiškus ir patikimus dviratukus ir suteikia jiems garantiją.