Garantijų ir prekių grąžinimo taisyklės

Pirkėjo teisė atsisakyti prekių pirkimo – pardavimo sutarties

Internetu prekes pirkęs Pirkėjas turi teisę atsisakyti prekių pirkimo – pardavimo sutarties, sudarytos su tavovaikams.lt internetine parduotuve, pranešdamas apie tai Pardavėjui raštu (elektroniniu paštu, nurodant pageidaujamą grąžinti prekę ir jos užsakymo numerį) ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo daikto pristatymo dienos (šiuo atveju Pirkėjas prekę pristato Pardavėjui savo lėšomis) vadovaujantis ūkio ministro 2001 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 258 patvirtintomis „Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklių patvirtinimo“.

Jei  prekė yra užsakoma pas gamintoją ir gaminama pagal individualų pirkėjo užsakymą, Pirkėjas, atšaukęs užsakymą, moka kompensaciją, jeigu tai yra nurodyta prekės aprašyme arba užsakymo patvirtinime. Kompensacija išskaičiuojama iš Pirkėjo sumokėto avanso.

Prekes garantiniam aptarnavimui Pirkėjas pristato į mūsų nurodytą prekės tiekėjo sandėlį.

Garantinio aptarnavimo teikimo metu dėl gamintojo kaltės atsiradę gedimai šalinami per šiuos terminus: 14-21 dienų nuo prekės perdavimo garantinį aptarnavimą atliekančiam servisui arba per 45 dienas, jei garantiniam remontui atlikti būtina detalė turi būti pristatyta iš užsienio. Visais atvejais garantinį aptarnavimą siekiama atlikti per kuo trumpesnį laiką.

Pardavėjo teikiama kokybės garantija neapriboja ir nevaržo vartotojų teisių, kurias įsigijus netinkamos kokybės prekę ar paslaugą, jiems nustato teisės aktai

Prašymą/skundą dėl mūsų internetinėje parduotuvėje įsigytos prekės ar paslaugos galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g.25, 01402 Vilnius, el.paštas [email protected], tel.8-5-2626751, jos teritoriniams padaliniaims - index.php?470187665) arba užpildyti formą EGS platformoje https://ec.europa.eu/odr/.

Garantiniai įsipareigojimai

 1. Visoms prekėms taikomi gamintojų nustatyti garantiniai terminai, kurie nurodomi tokių prekių aprašymuose.
 2. Pardavėjas neatsako už tai, kad Parduotuvėje prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.
 3. Parduotų prekių trūkumai šalinami, nekokybiškos prekėsi keičiamos, grąžinamos vadovaujantis ūkio ministro 2001m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 217 “Dėl Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo” patvirtintomis Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis.
 4. Norėdamas grąžinti prekę(es) 1 punkte nurodytais atvejais, Pirkėjas turi kreiptis į Pardavėją ir užpildyti Pardavėjo pateiktą prekių grąžinimo dokumentą ir pateikti jį kartu su grąžinama preke(ėmis).
 5. 1 punkte numatyta teise internetu prekes įsigijęs Pirkėjas gali pasinaudoti per 14 (keturiolika) darbo dienų nuo prekių pristatymo jam dienos, informuodamas apie tai Pardavėją Taisyklėse numatyta tvarka.
 6. Pirkėjui grąžinant prekes, būtina laikytis šių sąlygų:Prekių grąžinimas ir keitimas vykdomas vadovaujantis ūkio ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 217 patvirtintomis „Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis“ bei ūkio ministro 2001 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 258 patvirtintomis „Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklėmis“.Pinigai už grąžintas prekes visais atvejais pervedami tik į mokėtojo banko sąskaitą.
  1. grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje ;
  2. prekė turi būti Pirkėjo nesugadinta;
  3. prekė turi būti nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.) (šis punktas netaikomas tuo atveju, kai grąžinama nekokybiška prekė);
  4. grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta;
  5. grąžinant prekę būtina pateikti jos įsigijimo dokumentą, garantinį taloną (jei jis buvo išduotas) ir užpildytą grąžinimo dokumentą.
  6. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko šiame straipsnyje nustatytos prekių grąžinimo tvarkos.
  7. Grąžinamas prekes/garantiniam servisui priduodamas prekes Pirkėjas turi pristatyti ir atsiimti savo sąskaita adresu Vienožinskio g.5, Raudondvaris, Kauno raj. LT-54119, darbo dienomis nuo 10.00 iki 17.00 valandos, arba atsiųsti naudojantis savo pasirinkto kurjerio paslaugomis.  Kai grąžinama gauta ne ta prekė ir/ar nekokybiška prekė, Pardavėjas įsipareigoja pasiimti tokias prekes ir jas pakeisti analogiškomis tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi analogiškų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekę(-es) sumokėtus pinigus.

7. Kiekvienos tavovaikams.lt parduodamos prekės pagrindinės savybės bendrai nurodomos prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme. Tam tikroms prekėms suteikiama gamintojo garantija, kurios terminai ir kitos sąlygos nurodomi tokių prekių aprašymuose bei detalizuojami garantiniame talone.

8. Pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus todėl,kad pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas, NETENKINAMASįsigijus tokias prekes:

 1. parfumerijos, kosmetikos ir tualetinius preparatus (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 33.03 - 33.07),
 2. fotografijos ir kinematografijos prekes (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 37.00),
 3. spausdintas knygas, reprodukcijas ir kitus poligrafijos pramonės dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 49.00),
 4. audinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 50.07, 51.11-51.13, 52.08-52.12, 53.09, 55.12-55.16),
 5. kilimines grindų dangas, išskyrus kilimus ir kilimėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 57.00),
 6. megztus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius drabužius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.07 - 61.09),
 7. kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.11),
 8. pėdkelnes, kojines, puskojines ir kitus panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.15),
 9. siūtus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius marškinius, naktinius marškinius, pižamas ir panašius dirbinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.07 - 62.08),
 10. kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.09),
 11. liemenėles, juosmenis, korsetus ir panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.12),
 12. perlus, brangakmenius, tauriuosius metalus bei jų dirbinius, išskyrus dirbtinę bižuteriją (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 71.00, išskyrus 71.17),
 13. mašinas ir mechaninius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 84.00),
 14. elektros mašinas ir įrenginius, garso įrašymo ir atkūrimo bei televizijos vaizdo ir garso įrašymo ir atkūrimo aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 85.00),
 15. antžeminio transporto priemones (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 87.00),
 16. laivus, valtis ir plaukiojančius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 89.00),
 17. optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos arba chirurgijos prietaisus ir aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 90.00),
 18. laikrodžius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 91.00),
 19. muzikos instrumentus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 92.00),
 20. ginklus ir šaudmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 93.00),
 21. baldus, patalynės reikmenis, šviestuvus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 94.00),
 22. žaislus, žaidimus, išskyrus sporto ir meškeriojimo reikmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 95.00, išskyrus 95.06 - 95.07).

9. Jei prekės yra grąžinamos ne dėl Pardavėjo kaltės:

9.1. Mokestis už prekių pristatymą pirkėjui ir mokestis už atsiskaitymą grynaisiais arba kortele negrąžinami.

9.2 Grąžinamas prekes Pirkėjas privalo pristatyti savo sąskaita adresu Vienožinskio g.5, Raudondvaris, Kauno raj. LT-54119, darbo dienomis nuo 10.00 iki 17.00 valandos.

10. Atskirų prekių kategorijų atžvilgiu mes taikome tokius garantinius įsipareigojimus:

 

DVD ir CD diskai

DVD ir CD diskai, kompiuteriniai žaidimai su gamybiniu audio ar vizualiniu broku per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos gali būti grąžinti mums atgal. Tokiu atveju gamybinį broką turinti prekė pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Kokybiški DVD ir CD diskai, kompiuteriniai žaidimai negali būti grąžinami.

 

Stalo žaidimai

Stalo žaidimai su gamybiniu broku per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos gali būti grąžinti mums atgal. Tokiu atveju gamybinį broką turinti prekė pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Kokybiški stalo žaidimai gali būti grąžinami tik per teisės aktuose bei mūsų Pirkimo-pardavimo taisyklėse nurodytą terminą ir tik laikantis Taisyklių 11 punkte nurodytų reikalavimų. Šiuo atveju prekės grąžinimo išlaidas apmokate Jūs.

 

Higienos prekės

Nusipirkę netinkamos kokybės kosmetikos, parfumerijos ar higienos prekę, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Kokybiškos kosmetikos, parfumerijos ir higienos prekės negali būti grąžinamos.

 

Prekės kūdikiams ir vaikams

Nusipirkę netinkamos kokybės prekę kūdikiui ar vaikui, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Tam tikroms kūdikių ir vaikų prekėms (pvz., kūdikių baldams) suteikiama gamintojo garantija, kurios sąlygas ir terminus rasite tokių prekių aprašymuose bei garantiniuose talonuose.

Kokybiškos prekės kūdikiams ir vaikams gali būti grąžinamos tik per teisės aktuose bei mūsų Pirkimo-pardavimo taisyklėse nurodytą terminą ir tik laikantis Taisyklių 11 punkte nurodytų reikalavimų. Šiuo atveju prekės grąžinimo išlaidas apmokate Jūs.

Kokybiški kūdikių ir vaikų apatiniai drabužiai bei higienos prekės negali būti grąžinami.

 

Elektronika, kompiuterinė ir buitinė technika

Visoms šioms prekėms suteikiama gamintojo garantija, kurios terminus ir kitas sąlygas rasite tokių prekių aprašymuose bei garantiniuose talonuose. Prekės gamintojo garantiniai įsipareigojimai galioja tik tuo atveju, jei nepažeistos prekės eksploatavimo sąlygos, kurios nurodytos garantiniame talone ir prekės naudojimo instrukcijoje.

Norėdami išvengti nesusipratimų, primygtinai prašome Jūsų atidžiai perskaityti prekės eksploatavimo instrukciją, garantinių įsipareigojimų ir nemokamo serviso aptarnavimo sąlygas.

Pateikdami prekę garantiniam remontui, būtinai pateikite prekės pirkimo dokumentą ir prekės garantinį taloną bei visus gamintojo prie prekės pridėtus dokumentus. Garantijos galiojimo metu garantinis remontas atliekamas nemokamai. Pastaba: nuo 2010 m. rugsėjo 09 d. prekės pirkimo dokumentas (PVM sąskaita faktūra) kartu yra ir garantinis talonas.

Atkreipiame dėmesį, kad:

 • visas išlaidas, susijusias su prekės transportavimu į garantinį centrą ir iš jo, apmoka Pirkėjas;
 • suremontuotoms arba pakeistoms prekėms garantijos sąlygos galioja likusį garantijos laiką;

Tuo atveju, jei nusipirkę vieną iš šių prekių, pastebėjote, kad ji yra nekokybiška, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.Kokybiškos optikos ir elektronikos, kompiuterinės ir buitinės technikos prekės gali būti grąžinamos tik per teisės aktuose bei mūsų Pirkimo-pardavimo taisyklėse nurodytą terminą ir tik laikantis Taisyklių 11 punkte nurodytų reikalavimų. Šiuo atveju prekės grąžinimo išlaidas apmokate Jūs.

Vadovaudamiesi Atliekų tvarkymo įstatymu Nr. VIII-787 , INFORMUOJAME,
Elektros ir elektroninėje įrangoje (EEĮ) yra pavojingų medžiagų, kurios kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai, todėl nebetinkami naudoti šie gaminiai negali būti išmetami kartu su komunalinėmis atliekomis.
Įsigydami elektros ar elektronikos gaminį iš Pardavėjo, į mūsų prekių atsiėmimo punktą galite atnešti tokios pačios rūšies nebetinkamą naudoti gaminį.
Norėdami atiduoti netinkamą naudoti EEĮ gaminį, prašome kreiptis į aptarnaujantį personalą, kuris Jums nurodys specialiai šioms atliekoms skirtas talpas.

 

Elektros ir šildymo prietaisai

Visoms šioms prekėms suteikiama gamintojo garantija, kurios terminus ir kitas sąlygas rasite tokių prekių aprašymuose bei garantiniuose talonuose. Prekės gamintojo garantiniai įsipareigojimai galioja tik tuo atveju, jei nepažeistos prekės eksploatavimo sąlygos, kurios nurodytos garantiniame talone ir prekės naudojimo instrukcijoje. Norėdami išvengti nesusipratimų, primygtinai prašome Jūsų atidžiai perskaityti prekės eksploatavimo instrukciją, garantinių įsipareigojimų ir nemokamo serviso aptarnavimo sąlygas.

Pateikdami prekę garantiniam remontui, būtinai pateikite prekės pirkimo dokumentą ir prekės garantinį taloną. Garantijos galiojimo metu garantinis remontas atliekamas nemokamai. Pastaba: nuo 2010 m. rugsėjo 09 d. prekės pirkimo dokumentas (PVM sąskaita faktūra) kartu yra ir garantinis talonas.

Tuo atveju, jei nusipirkę vieną iš šių prekių, pastebėjote, kad ji yra nekokybiška, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai.

Kokybiški elektros ir šildymo prietaisai gali būti grąžinami tik per teisės aktuose bei mūsų Pirkimo-pardavimo taisyklėse nurodytą terminą ir tik laikantis Taisyklių 11 punkte nurodytų reikalavimų. Šiuo atveju prekės grąžinimo išlaidas apmokate Jūs.

Vadovaudamiesi Atliekų tvarkymo įstatymu Nr. VIII-787 , INFORMUOJAME,
Elektros ir elektroninėje įrangoje (EEĮ) yra pavojingų medžiagų, kurios kelia pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai, todėl nebetinkami naudoti šie gaminiai negali būti išmetami kartu su komunalinėmis atliekomis.

Įsigydami elektros ar elektronikos gaminį tavovaikams.lt elektroninėje parduotuvėje, į mūsų prekių atsiėmimo punktą galite atnešti tokios pačios rūšies nebetinkamą naudoti gaminį. Norėdami atiduoti netinkamą naudoti EEĮ gaminį, prašome kreiptis į aptarnaujantį personalą, kuris Jums nurodys specialiai šioms atliekoms skirtas talpas.

Mūsų įmonė bendradarbiauja su pavojingas atliekas tvarkančia įmone, kuriai reguliariai perduodame surinktas pavojingas atliekas. Todėl galite būti tikri, jog Jūsų atiduotos atliekos bus saugiai ir tinkamai sutvarkytos.

Atkreipiame dėmesį, kad:

 • Gamintojo garantija netaikoma natūraliai susidėvinčioms prekių dalims.
 • Šviestuvams garantija taikoma tik tuo atveju, kai juos sumontuoja atitinkamą kvalifikaciją turintis elektros prietaisų specialistas.
 • Kokybiškų surinktų šviestuvų grąžinti negalima.

 

Baldai

Visoms šioms prekėms suteikiama gamintojo garantija, kurios terminus ir kitas sąlygas rasite tokių prekių aprašymuose bei garantiniuose talonuose. Prekės gamintojo garantiniai įsipareigojimai galioja tik tuo atveju, jei nepažeistos prekės surinkimo ir eksploatavimo sąlygos.

Nusipirkus vieną iš šių prekių, prieš ją surenkant, būtina atidžiai apžiūrėti.

Pirkėjas privalo išsaugoti pakuotę iki tol, kol baldas bus pilnai surinktas ir Pirkėjas įsitikins, kad baldas yra nepažeistas ir pilnos komplektacijos. Pirkėjas privalo išsaugoti originalią gamintojo pakuotę tam atvejui, jei prireiks grąžinti nekokybišką prekę. Tokiu atveju nekokybiškas baldas grąžinamas atgal supakuotas į originalią gamintojo pakuotę.

Pastebėjęs broką, Pirkėjas turi stabdyti baldo rinkimą, padaryti broko nuotraukas ir siųsti el. paštu [email protected]. Jei trūksta komplektuojančių dalių, Pirkejas turi pažymėti surinkimo instrukcijoje trūkstamas dalis ir nufotografuotą instrukciją atsiųsti el. paštu [email protected].

Tuo atveju, jei nusipirkę vieną iš šių prekių, pastebėjote, kad ji yra nekokybiška, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 14 dienų nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai. Garantijos galiojimo laikotarpiu pastebėjus paslėptus prekės trūkumus, prašome Jūsų juos nufotografuoti ir nedelsiant atsiųsti mums fotonuotrauką elektroniniu paštu. Prekės gamintojas tokiu atveju nustatys, ar prekės defektui taikoma garantija, t.y. ar prekės defektas yra gamyklinis. Apie gamintojo sprendimą nedelsiant informuosime Jus Jūsų nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

Kokybiški baldai gali būti grąžinami tik per teisės aktuose bei mūsų Pirkimo-pardavimo taisyklėse nurodytą terminą ir tik laikantis Taisyklių 11 punkte nurodytų reikalavimų. Šiuo atveju prekės grąžinimo išlaidas apmokate Jūs.

Atkreipiame dėmesį, kad:

 • Gamintojo garantija netaikoma natūraliai susidėvinčioms prekių dalims.
 • Kokybiškų surinktų baldų grąžinti negalima.

 

Akumuliatoriai, baterijos

Akumuliatoriams, baterijoms garantija nesuteikiama.