Automobilinės kėdutės

Rodomos prekės nuo 1 iki 2430

Puslapis:
 1. 1
 2. 2

Rodomos prekės nuo 1 iki 2430

Puslapis:
 1. 1
 2. 2

Kaip išsirinkti automobilines kėdutes?

 Automobilinė kėdutės pasirinkimas labai svarbus, jo negalima palikti atsitiktinumui.  Vaiko saugumas autokėdutėse priklauso ir nuo to, ar atsižvelgėte į kėdutės tinkamumą vaiko svoriui ir ūgiui, ir nuo to ar teisingai pritvirtinama automobilinė kėdutė. Renkantis automobilines kėdutes vaikams, reiktų atsižvlegti į šiuos kriterijus:

1.       Automobilinės kėdutės tinkamumas vaiko ūgiui ir svoriui.

Visos automobilinės kėdutės skirstomos į grupes pagal vaiko ūgį ir svorį. Gyvybiškai svarbu parinkti vaikučio ūgį ir svorį atitinkančias autokėdutes – amžius nustatomas tik orientaciniais tikslais. Todėl prieš renkantis autokėdutes, reikėtų tiksliai žinoti vaiko svorį.  Be to, parinkdami autokėdutes, turite atsižvelgti ir į galiojančius įstatymus, bei į tai, kad Lietuvoje artimiausiu metu šie reikalavimai griežtės. 

2.       Autokėdutės saugumas

Ar automobilinė kėdutė turi  kokius nors specialių agentūrų, pvz., ADAC, AutoMotor įvertinimus   Ar auto kėdutė atitinka ECE R44 standartus? Pasižiūrėkite , ar autokėdutė yra testuota apsaugai nuo šoninio smūgio (angl. side impact), nes šią savybę turi toli gražu ne visos autokėdutės. Pvz., apsaugą nuo šoninio smūgio turi Graco Junior Baby ir Graco Logico S Hp. Be to, automobilinėje kėdutėje Logico S HP yra įdiegta Safety Surround apsaugos sistema – kur specialių oro pagalvių dėka kūdikiui suteikiama sustiprintas apsaugos nuo šoninio smūgio lygis. Pasinagrinėkite kaip pagamintas autokėdutės korpusas – jis turtų būti kuo tvirtesnis, sutvritintas metalinėmis detalėmis.

3.       Paprastas ir patikimas automobilinės kėdutės automobilyje sumontavimas/išmontavimas automobilyje, jos montavimas ant vežimėlio važiuoklės

Detaliai išsisaiškinkite kėdutės tvirtinimo niuansus, pabandykite tai padaryti patys. Automobilinėms kėdutėms 0-13 kg labai svarbus montavimas ant vežimėlio važiuoklės, jis turi būti kuo paprastesnis ir patogesnis. Ypatingą dėmesį atkreipkite į automobilinės kėdutės 0-13 kg teisingą montavimą:

 

 Kaip matote, automobilines kėdutes sumontuoti teisingai užtrunka gan ilgai. Todėl pagalvokite apie galimybę  palengvinti savo gyvenimą ir įsigyti autokėdutės tvirtinimo automobilyje bazę - tada autokėdutes sumontuosite vienu rankos paspaudimu:

 

 

4.       Vaiko komfortas kelionės metu

 1. a.       Ar auto kėdutė turi pilnai gulimą poziciją? Gulima padėtis būtina vaikui iki 9 kg, ir pageidautina – vaikui iki 18 kg. Kita vertus, tie kurių vaikai gali apsieiti be pilanai gulimos padėties, gali pirkti automobilines kėdutes 9-36 kg ir taip sutaupyti.
 2. b.      Automobilinės kėdutės – nešioklės plotis – ar jūsų vaikas tilps? Būtinai turi būti ir papildoma pagalvėlė naujagimiui, kurią vėliau galima išimti.
 3. c.       Automobilinės  kėdutės užvalkalas turėtų būti pagamintas iš orui pralaidaus audinio, kuris karštomis vasaros dienomis mažintų vaiko prakaitavimą. Svarbu, kad audinys būtų kuo minkštesnis, jeigu dažnai naudosite kėdutę, taip Jūs papildomai pasirūpinsite vaiko komfortu. Taip pat nepamirškite, kad audinį teks valyti – užvalkalas turėtų nusiimti nuo automobilinės kėdutės, lengvai skalbtis.
 4. d.      Aksesuarai – patogu, kai prie kėdutės galima įsigyti įvairius gyvenimą palengvinančius dalykus , pvz. apsauga nuo lietaus, užklotas kojytėms, apsaugos sėdynėms ir dėklai daiktams, apsaugantys automobilio sėdynes ir padedantys palaikyti tvarką automobilyje

 

5.       Praktiška kėdutės priežiūra ir eksploatacija

Taip pat nepamirškite, kad audinį teks valyti – užvalkalas turėtų nusiimti nuo automobilinės kėdutės, lengvai skalbtis.

Automobilinės kėdutės montavimas turi būti kuo paprastesnis. Automobilinėms kėdutėms 0-13 kg patariame naudoti tvirtinimo automobilyje bazes.

Jei Jums dažnai teks autokėdutes perkėlinėti iš automobilio ir nešioti, pagalvokite apie kokį nors lengvesnį modelį.

Tai yra bendri kriterijai. Niuansai renkantis konkrečios grupės autokėdutes pateikti čia:

 • Kaip išsirinkti automobilines kėdutes 0-13 kg (0+ grupė)
 • Kaip išsirinkti automobilines kėdutes 0-18 kg (0+/1 grupė)
 • Kaip išsirinkti automobilines kėdutes 9-18 kg (1 grupė)
 • Kaip išsirinkti automobilines kėdutes 9 -36 kg (1/2/3 grupė)
 • Kaip išsirinkti Automobilinės kėdutės 15 -36 kg  (2/3 grupė)

Įstatymų reikalavimai dėl automobilinės kėdutės naudojimo

Šiuo metu galiojančios Kelių eismo taisyklės kelia tokius reikalavimus dėl autokėdutės naudojimo pervežant vaikus:
Vaikų pervežimas automobilinėse kėdutėse priekinėje sėdynėje:

242. Jaunesnius kaip 12 metų ir žemesnius kaip 150 cm vaikus leidžiama vežti ant priekinės lengvojo automobilio, autobuso sėdynės ar sunkvežimio kabinoje tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse:
242.1. 0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg;
242.2. 0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg;
242.3. I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg;
242.4. II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg;
242.5. III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg.
 2421. Draudžiama ant priekinės transporto priemonės sėdynės vežti vaiką specialioje jo ūgiui ir svoriui pritaikytoje sėdynėje, kurios atlošas atsuktas į priekinį transporto priemonės stiklą, jeigu priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Ši nuostata netaikoma, jeigu priekinės saugos pagalvės veikimo mechanizmas išjungtas.

Vaikų pervežimas automobilinėse kėdutėse galinėje sėdynėje:

243. Vežamus ant galinės automobilio sėdynės 3 metų ir vyresnius vaikus leidžiama prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiesiems, arba naudoti kitas prisegimo sistemas.
244. Jaunesnius kaip 3 metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse.

DĖMESIO: Nuo 2012 metų lapkričio 1 d. įsigalioja nauja KET redakcija, kuria siekiama labiau apsaugoti vaikus kelyje ir sumažinti eismo įvykiuose nukenčiančių vaikų skaičių.

Iki šių pakeitimų KET leido ant galinės automobilio sėdynės vežamus vaikus nuo 3 metų amžiaus prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiems. Tačiau toks saugos diržas yra apskaičiuotas ir sukonstruotas taip, kad atitiktų suaugusio žmogaus sudėjimą, todėl negali tinkamai apsaugoti vaikų dėl jų mažesnio ūgio, kitokio kūno sudėjimo, svorio. Patikslinta vaikų vežimo automobiliais tvarka, pagal kurią visi vaikai iki 135 cm ūgio turės būti vežami naudojant tik specialias jų ūgiui ir svoriui pritaikytas atitinkamos grupės sėdynes, kaip to reikalauja bendros Europos Sąjungos taisyklės.