Kelioninės lovytės – maniežai

Maniežas yra patogus sprendimas kelionėms – pvz. viešbučiuose, pas senelius, kaimo sodybose ir sodo nameliuose. Kai nereikia, jis bus kompaktiškai supakuotas į maždaug 20x20x100 cm dėžę, o reikalui esant jis gali būti surinktas per penkias minutes.

Renkantis kelionines lovytes, Jums reikia atsakyti į šiuos klausimus:

 • Koks Jūsų vaiko amžius, kiek ilgai naudositės maniežu
 • Ar maniežas bus naudojamas kaip saugi vaiko žaidimų vieta
 • Ar kelioninė lovytė bus naudojama patalpoje ar lauke
 • Ar maniežas bus naudojamas kaip kūdikio pervystymo vieta

Pagrindinis privalumas, kuriuo pasižymi kelioninės lovytės - jų kompaktiškumas ir galimybė naudoti jas tik kai to reikia ir kada to reikia.

Dėl šios priežasties kelioninė lovytė idealiai tinka viešbučiams, seneliams pas kuriuos į svečius atvažiuoja anūkai, įvairioms kelionėms, išvykoms į gamtą, sodus.

Kaip per kelias minutes galima greitai sudėti kelionę lovytę galima pasižiūrėti šiame video:

 

 

Kelioninės lovytės – saugumo reikalavimai

 • Kelioninė lovytė turi būti su tinkleliu šonuose – taip jūs galėsite visada stebėti vaiką. Pagal saugumo standartus, tinklelio akučių skersmuo neturėtų būti didesnis nei 6 mm – kitaip vaikui kiltų pavojus įsipainioti į tinklelį ir patirti traumų. Jokiu būdu nepirkite dėvėtos ar brokuotos kelioninės lovytės su  suplėšytu ar pažeistu tinkleliu.
 • Įsitikinkite, kad kelioninė lovytė atitinka Jūsų vaiko ūgį ir svorį. Neįsigykite per mažos kelioninės lovytės. Daugumos maniežų dugno  išmatavimas 60x120 cm. Graco maniežai yra šiek tiek trumpesni ir platesni - 104x73 cm. Mamoms, kurios planuoja maniežus naudoti ne tik kaip lovytes, bet ir kaip vaiko žaidimo vietą, patartume apžiūrėti kvadratinius maniežus .
 • Atkreipiame dėmesį, kad dažniausiai kelioninė lovytės skirta vaikams iki 15 kg – to dažniausiai pakanka vaikams iki 3 metų. Jei Jūsų vaikas yra stambesnis arba vyresnis, galite rinktis kelionines lovytes, kurios atlaiko vaiko svorį iki 20 kg – pvz. tokie yra Beticco firmos maniežai

Beticco kelioninė lovytė Tender game

Beticco kelioninė lovytė su antru aukštu ir profesionalia vystymo lenta

 

 • Kelioninė lovytė turi neturėti aštrių kampų, kad vaikas nesusižeistų.
 • Kelioninės lovytės kraštai kuo labiau turi būti aptraukti medžiaga su paminkštinimais – taip apsaugosite savo vaiką nuo sužeidimų.
 • Kelioninė lovytė turi būti pagaminta iš saugių ir nedegių medžiagų

Kelioninė lovytė patogus baldas kūdikio miegui

 • Antras aukštas – specialus paaukštintas dugnas, naudojamas naujagimiams migdyti.  Antrame aukšte galima migdyti tik naujagimius, kurie dar negali atsisėsti, apsiversti ar atsiklaupti keturpėsti. Vyresniems vaikams šis paaukštintas dugnas nebereikalingas. Paprastai maniežas –lovytė turi vystymo lentas, apskaičiuotas kūdikiams  iki 3 mėn. / 6,5 kg arba kol jie pradeda sėstis/stoti/ropoti.

Kelioninės lovytės su antru aukštu

 • Kelioninės lovytės turi pakietintus sulankstomus čiužinukus. Tačiau jei vaiką planuojate migdyti dažnai, reiktų pasirūpinti čiužiniu. Daugumai kelioninių lovyčių tinka standartiniai 60x120 cm čiužiniai.
 • Taip pat galima įsigyti specialų kelioninėms lovytėms skirtą čiužinį, kuris yra patogus transportavimui ir esant poreikiui gali būti naudojamas tiesiog kaip kūdikio žaidimų vieta.

Čiužinys kelioninei lovytei Fiki Miki

 • Kai kurios kelioninės lovytės turi nuimamas linges – jums bus patogiau migdyti vaiką.
 • Jei vaiką planuojate migdyti atvirame ore arba prie atidaryto lango, patartume rinktis kelioninę lovytę su stogeliu nuo saulės ir tinkleliu nuo uodų. Tinklelį nuo uodų galima nusipirkti ir atskirai.

REER universali apsauga nuo uodų vežimėliams ir maniežams

 • Daugelis mamų pripažįsta, kad vibravimas, muzikėlės ir naktinės švieselės padeda kūdikiui nusiraminti ir užmigti.

Kelioninės lovytės -  kūdikio pervystymo ir priežiūros vieta

Namie Jūs turite specialias vietas ir baldus kaip greitai pervystyti kūdikį. Deja, kelionėje arba gamtoje viso to nėra. Puiki naujiena yra tai, kad įsigiję tinkamos komplektacijos keliones lovytes, Jūs galite turėti tą patį komforto lygį ir bet kur kelionėje ar gamtoje

 • Kai kurios kelioninės lovytės turi vystymo lentas naujagimiams – jums tai gali būti reikalinga, jei kūdikis yra dar mažas. Atkreipkite dėmesį, kad pervystymo lenta turi atitikti kūdikio ūgiui – paprastai joms tinkamos kūdikiams, kurių ūgis yra iki 50 cm. Taip pat yra daug patogiau kai vystymo lenta yra standi – pvz., kaip Beticco Change maniežuose.

 

 • Rinkitės kelionines lovytes su specialiais dėklais servetėlėms, pervystymo reikmenims ir su lentynėlėmis – mamoms tikrai bus patogiau (pvz., Graco Contour Prestige)

Kelionė lovytė – patogiai transportuojamas baldas

 • Mūsų svetainėje skelbiamos filmuotos kelionės lovytės sulankstymo instrukcijos.
 • Kelioninės lovytės - maniežai turi būti patogūs transportavimui – jie turi turėti specialius krepšius, taip pat ratukus, kad būtų nesudėtinga juos tempti.

Sėkmės renkantis kelionines lovytes ir jas naudojant!

Keliones lovytes galite įsigyti čia.