Rogės - žiemos transporto priemonė, kuri važiuoja ant pačiūžų. Rogės gali būti traukiamos arklių, jaučių, šunų, netgi varomos variklių, tačiau mus labiausiai domina vaikiškos rogutės - tokias paprastai traukia arba pats mažasis važiuotojas, arba jei jis ne nuotaikoje arba ne formoje - jo tėveliai, seneliai ir kiti prijaučiantys.
Mokslininkai teigia, kad rogutės Lietuvoje pradėtos naudoti XIII amžiuje. Žinoma, tai yra netiesa - mes manome, kad roges pirmykščiai žmonės pradėjo naudoti, iš karto po to, kai išlipo iš medžio ir ant lapo smagiai nučiuožė nuo kalniuko... Arba net anksčiau... Taip ir prasidėjo technologinės rogučių išradėjų lentynės...
Senovinės rogės
Pirmosios roges buvo labai pažangios - juk tai buvo pirmoji transporto priemonė iki buvo išrastas ratas. Bet kiek sunkokos..:))

O štai kalbant apie egiptiečių roges, puikiai tinka patarlė: "Pamažu, pamažu su rogėmis per smėlį"

Manome, kad taip ir atsirado patarlė: "Myli važinėtis, mylėk ir roges į kalną užsitempti.."
O štai šios rogės jau buvo gerokai lengvesnės:

- Ar rogės, ar ratai - tas pats biesas - pasikrapštė galvas meistriukai ir ėmė galvoti kaip padarytii dar lengvesnes roges:


O tuomet eskimų startuoliai sugalvojo, kad roges su stūmimo rankena - tokias rogutes galima ne tik tempti, bet ir stumti. Mokslininkai sako, kad taip mažiau apkraunami sąnariai - taigi šia esakimų gudrybe patartume pasinaudoti ir savo pirkejams.

Vokiečių meistrai sukurdavo įmantrias ir dailias roges su stūmimo rankena:

O štai apie tokias roges puikiai tinka pasakymas: "-Važiuoja kaip Pilsudskis per šventą Joną su rogėm":

Senovinės rogės būdavo tikrai gražios:


O štai kaip dailiai atrodė pintos rogutės - lengvos, patogios ir gražios:

Ir tada rogučių važinėtojai, o ypatingai - rogučių tempėjai ir stūmėjai ėmė suvokti patarlės prasmę: "Mėgsti važinėtis, mėk ir rogutes vežioti". Tai yra rogutės turi būti kuo lengvesnės.... Štai kai kuriose Atlanto vandenyno salose naudojamos ypatingos rogės - taboganai.
Taboganais vadinamomis medinės rogės, kurias nuo maždaug 1-2km kalnų asfaltuotų gatvelių žemyn stumia ,,vadeliotojai”. Kalnų keliukai neretai būna statoki, tad taboganai gali išvystyti tikrai neblogą greitį – net iki 40-45km/val.

Šiuolaikinės rogės yra lengvos, tvirtos ir lengvai valdomos:
Medinės rogės yra lengvesnės, jaukesnės, ypač tinka mažesniems vaikams. Apie tokias roges sakoma: "-Kieno rogėse sėdi, to ir dainą trauk...". Stūmimo rankeną, kai jos nebereikės lengvai nuimsite ir mažylis galės važinėtis savarankiškai

Metalinės rogės yra labai tvirtos, tiesa, kiek sunkesnės. Metalinės rogutės turi visus dalykus, kurių Jums gali prireikti - tempimo virvutes, patogius nuimamus atlošus, nuimamas stūmimo rankenas - taigi jų užteks ilgam:
Kada pirkti roges
Dar žiloje senovėje lietuviai suprato, kad lietuviškos žiemos yra trumpos, ir todėl roges reikia įsigyti ne tada, kai iškrenta sniegas, o kiek anksčiau:
- Per šventą Mikalojų pamesk ratus, taisyk roges, imk ilgus batus.
- Geras gaspadorius vasarą taiso roges, o žiemą ratus.
Rogės akcija
Sveikiname, Jūs iki galo perskaitėte mūsų straipsnį apie roges ir jų evoliuciją. Todėl mes turime Jums pasiūlymą - įsigykite vaikiškas roges su akcija.
Rogutės Plius akcijos sąlygos:

- Užsakykite roges su pašiltintu vokeliu.
- Užsakydami įrašykite nuolaidos kupono kodą "rogutes plius".
- Gaukite 20% nuolaidą vokeliui. Vienam apsipirkimui galima naudoti tik vieną nuolaidos kodą
Turite senovinių rogių nuotraukų - mielai jomis pasidalinsime, o roges pas mus nusipirksite su papildoma nuolaida.